| Rezerwacja biletów promowych - tel.: 57 737 37 78

Polferries

Polska Żegluga Bałtycka SA (PŻB) - Polferries - to największy polski armator promowy. Przedsiębiorstwo działa od 1976 roku. Główna siedziba armatora znajduje się w Kołobrzegu. Polferries obsługuje połączenia promowe między Polska, Szwecją i Danią. Obecnie w skład floty PŻB wchodzą trzy statki: MF Scandinavia, MF Wawel oraz MF Baltivia. Pierwszy pływa na trasie Gdańsk - Nynashamn (pod Sztokholmem), dwa pozostałe obsługują Świnoujście - Ystad oraz Świnoujście - Kopenhaga via Ystad. Trasa do Kopenhagi jest połączona z przejazdem przez Most Oresund, który biegnie z Malmo do Kopenhagi. Przejazd przez Most jest wliczony w cenę biletu promowego.

Promy Polferries są komfortowo wyposażone, aby umilić pasażerom wielogodzinne rejsy. Na pokładach promów znajdują się sklepy, dyskoteki, restauracje, bary, kawiarnie, miejsca zabaw dla dzieci, kantory. Dodatkowo na promie Scandinavia są sala konferencyjna oraz kino. Na wszystkich promach istnieje możliwość rezerwacji kabin o różnym standardzie, także przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością oraz przeznaczonych do przewozu zwierząt domowych. Armator oferuje przejazdy pasażerskie, ciężarowe oraz grupowe.

Polferries co roku organizuje na swoich pokładach tematyczne rejsy turystyczne, m.in. Walentynkowe, Andrzejkowe, Halloween oraz Bale Sylwestrowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki do Skandynawii, podczas których można zwiedzić najpiękniejsze miasta Europy Północnej, jak: Kopenhaga, Oslo, Sztokholm, Ystad, Malmo.

W 2003 roku Polferries otrzymał nagrodę "Bursztynowej Kaczki", przyznawaną przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej. Natomiast w roku 2004 Polferries został wyróżniony w konkursie na Najlepsze Produkty i Usługi i otrzymał godło "Teraz Polska".