| Rezerwacja biletów promowych - tel.: 57 737 37 78

Scandlines

Scandlines to niemiecko-duńskie przedsiębiorstwo promowe, które powstało w 1998 roku. Początki firmy datuje się na rok 1903, ponieważ wtedy zaczęło działać pierwsze regularne połączenie promowe między Niemcami a Danią. Przewoźnik Scandlines oferuje szybkie połączenia pasażerskie, frachtowe oraz dla grup między Niemcami, Danią i Szwecją. Rejsy na wszystkich trasach odbywają się kilka razy w ciągu dnia, dzięki czemu pasażerowie mogą łatwo dopasować podróż do swoich potrzeb. Pomimo częstych przepraw, w okresie wzmożonego ruchu warto zrobić rezerwację z wyprzedzeniem, ponieważ m.in. w sezonie letnim, w okresach świątecznych i podczas weekendów, pojawiają się problemy z miejscami na pokładach.

W 2012 roku Stena Line wykupiła od Scandlines m.in. trasy: Sassnitz - Trelleborg oraz Rostock - Trelleborg. Dzięki temu przedsiębiorstwo Scandlines mogło się skupić na ulepszeniu i rozbudowaniu trzech pozostałych tras: Puttgarden - Rodby, Rostock - Gedser oraz Helsingor - Helsingborg. Firma cały czas rozwija się, kładąc szczególny nacisk na unowocześnienie swoich statków, aby podnieść komfort podróży oraz dostosować jednostki do europejskich dyrektyw ekologicznych. Flota Scandlines liczy dziewięć jednostek, które pływają między sześcioma portami Morza Bałtyckiego. Wszystkie promy są komfortowo wyposażone. Na pokładach znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, sklepy oraz miejsca zabaw dla dzieci.

Według informacji prasowej w 2012 roku Scandlines przewiozło 11.7 mln pasażerów, 2.7 mln samochodów oraz 0.8 mln ciężarówek na trzech trasach Puttgarden - Rodby, Rostock - Gedser i Helsingor - Helsingborg.