| Rezerwacja biletów promowych - tel.: 57 737 37 78

Promy do Szwecji

Świnoujście - Ystad

Trasa Świnoujście - Ystad jest obsługiwana przez dwóch armatorów: Polferries (promy Wawel i Baltivia) oraz Unity Line (promy Skania i Polonia). Promy pasażersko-ładunkowe kursują codziennie dwa razy dziennie. Rejs na tej trasie trwa ok. 8 godzin. Przewoźnicy zapewniają transport osób pieszych, samochodów osobowych i ciężarowych oraz grup pieszych i z autokarami. Na pokładach promów znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, sale konferencyjne, kantory, sklepy, dyskoteki oraz miejsca zabaw dla dzieci. Podczas podróży pasażerowie mogą wypocząć w komfortowo wyposażonych kabinach. Standardy, a co za tym idzie - ceny kabin są różne.

Świnoujście - Ystad to jedna z najpopularniejszych tras łączących Polskę i Szwecję. Z uwagi na fakt, że z Polski nie można przepłynąć bezpośrednio do Norwegii, wiele osób decyduje się właśnie na tą trasę. Drogę z Ystad do Norwegii pokonują autostradami Skandynawii, które są w bardzo dobrym stanie.

Przez cały rok na tej trasie można wkupić bilety promocyjne, obejmujące przejazd w obie strony. Warto zaplanować powrót wcześniej, aby nie przepłacać i zapewnić sobie miejsce na statku. Kilka razy w ciągu roku obaj armatorzy wprowadzają 20-30% zniżki na przejazdy osobowe. Wszystkie oferty specjalne są bezzwrotne.

Rejsy z Polski do Szwecji to nie tylko regularne przepłynięcia, ale także rejsy turystyczno-tematyczne. Obaj przewoźnicy co roku organizują wspaniałe Bale Sylwestrowe, które zapewniają szampańską zabawę do rana w niecodziennym otoczeniu. Ponadto odbywają się Rejsy Walentynkowe, Halloween i Andrzejkowe.

Gdańsk - Nynashamn

Rejs z Gdańska do Nynashamn trwa 19 godzin i jest to najdłuższa trasa z Polski do Szwecji. Nynashamn leży ok. 50 km od Sztokholmu. Prom Scandinavia, który obsługuje tą trasę, należy do firmy Polferries. Statek nie wypływa codziennie, co często powoduje problemy z miejscami na promie i dostępnością kabin, szczególnie w okresie świątecznym i wakacyjnym. Prom Scandinavia przewozi osoby piesze, samochody osobowe i ciężarowe oraz grupy. Scandinavia oprócz standardowego wyposażenia, jak sklepy, bary, kawiarnie, restauracje, kabiny o zróżnicowanym standardzie, fotele lotnicze, pokój zabaw dla dzieci, posiada również salę konferencyjną i kino.

Planując rejs w okresie wakacyjnym, warto zainteresować się rezerwacją biletów już wczesną wiosną, kiedy dostępna jest oferta specjalna First Minute. Pozwala ona zaoszczędzić nawet 50% standardowej ceny biletu. Przez cały rok armator oferuje korzystne cenowo bilety promowe przy rezerwacji rejsu w obie strony. Ponadto dostępne są bilety 10-przejazdowe dla osób często podróżujących do Szwecji.

Trasa z Gdańska do Nynashamn jest chętnie wybierana przez osoby, które chcą się dostać na szwedzką wyspę Gotlandię oraz do Finlandii. Z Nynashamn codziennie odbywają się rejsy do portu Visby na Gotlandii. Rejs trwa ok. 03:15 h. Z kolei ze Sztokholmu odbywają się regularne rejsy do Helsinek (rejs trwa ok. 17 h) i Turku (rejs trwa ok. 12 h). Przewoźnicy zapewniają przejazdy pasażerskie, ciężarowe i grupowe.

Gdynia - Karlskrona

Trasa Gdynia - Karlskrona jest obsługiwana przez trzy jednostki: Stena Vision, Stena Spirit oraz Stena Baltica (głównie do przejazdów ciężarowych). W poniedziałki i piątki statek wypływa raz dziennie - wieczorem, w pozostałe dni dwa lub trzy razy dziennie. Rejs trwa ok. 12 godzin. Armator Stena Line proponuje bilety w trzech taryfach: economy, flexi oraz premium. Dopasuj bilet do własnych potrzeb. W ciągu roku wprowadzane są oferty specjalne. Szczególnie popularna i chętnie kupowana przez Klientów to "Wyjazd za pół ceny", kiedy można kupić bilet economy o 50% taniej. Przewoźnik zapewnia przewozy osobowe, ciężarowe oraz grupowe.

Z Gdyni do Karlskrony odbywają się rejsy turystyczne, podczas których spędzisz niezapomniane chwile na pokładach luksusowych promów i zwiedzisz piękną Karlskronę. Stena Line co roku organizuje wyjątkowe Bale Sylwestrowe na morzu podczas rejsu po Zatoce Gdańskiej.

Przejazd z Gdyni do Karlskrony jest także chętnie wybierana przez osoby podróżujące na Gotlandię. Z Oskarshamn, oddalonego o ok. 160 km od Karlskrony, codziennie wypływają statki do Visby na Gotlandii.

Sassnitz - Trelleborg

Trasa Sassnitz - Trelleborg to propozycja najkrótszej i najszybszej podróży do Szwecji. Sassnitz leży na niemieckiej wyspie Rugia, ok. 250 km od Szczecina. Podróż trwa tylko 4 godziny i 15 minut. Jest to idealne połączenie dla osób planujących podróż do Szwecji i Norwegii. W sezonie letnim promy wypływają trzy razy dziennie, a poza sezonem raz lub dwa razy dziennie. Na pokładach promów znajdują się bary, restauracje, sklepy, miejsca zabaw dla dzieci oraz sale konferencyjne. Na trasie Sassnitz - Trelleborg dostępne są dwa rodzaje biletów: economy i flexi. Pierwszy gwarantuje najniższą cenę biletu, jednak bez możliwości zwrotu kosztów, natomiast drugi zapewnia pełen zwrot kosztów do dnia poprzedzającego podróż. Przeprawy odbywają się dla osób pieszych, z rowerami, motocyklami, samochodami osobowymi i ciężarowymi oraz grup.