| Rezerwacja biletów promowych - tel.: 57 737 37 78

Promy do Wielkiej Brytanii

Dunkierka / Calais - Dover

Promy przewoźnika DFDS na obu trasach (Dunkierka - Dover oraz Calais - Dover) wypływają codziennie, średnio co 2 godziny. Częste przeprawy, w dzień i w nocy, pozwalają na dopasowanie godziny wypłynięcia do własnych potrzeb. Rejs z Calais do Dover trwa 1 godzinę 30 minut, a z Dunkierki 1 godzinę 45 minut. Obie trasy są znakomitą propozycją dla osób, które chcą się przedostać z samochodem przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii tanio, szybko i bezpiecznie. Bilety na obu trasach można kupić w cenie już od 29 EUR (tylko przy wczesnej rezerwacji). Nocne rejsy są zazwyczaj tańsze niż te, które dobywają się w ciągu dnia. Na obu trasach możliwy jest przejazd wyłącznie z pojazdami: osobowymi, ciężarowymi i autokarami. Przewoźnik nie zapewnia transportu dla osób pieszych.

Nowoczesne promy są znakomicie wyposażone; na pokładach znajdują się kawiarnie i restauracje, w których zawsze zjesz coś smacznego, bary wyposażone w ekrany telewizyjne, sklepy z szerokim wyborem towarów oraz kąciki zabaw dla dzieci. Armator DFDS został uhonorowany tytułem "Wiodącego operatora promowego w Europie".

Calais - Folkestone (Eurotunel)

Oprócz krótkich przepraw promowych między Francją a Anglią, dużym zainteresowaniem cieszą się przejazdy pod Kanałem La Manche - Eurotunelem. Trasa łączy francuskie miasto Calais z brytyjskim Folkestone. Przejazd tunelem o długości ok. 50 km trwa tylko 35 minut. Ruch samochodowy oraz osobowy odbywa się szybkimi pociągami. Pociągi odjeżdżają co pół godziny z obu miast. Kursują wahadłowo z prędkością 160km/h. Podczas podróży pasażerowie pozostają w swoich samochodach. Przewoźnik dopuszcza przewóz zwierząt domowych za dodatkową opłatą. Istotnym ograniczeniem na tej trasie jest zakaz przejazdu Eurotunelem dla samochód z instalacją gazową. Na promach taki zakaz nie obowiązuje.

Eurotunel oferuje przejazdy dla samochód osobowych, ciężarowych oraz grup z autokarami. Maksymalne dopuszczane wymiary pojazdów na tej trasie to: szerokość 2,55 m, wysokość 4,20 m oraz długość 19,40 m. Ceny biletów na Eurotunel są w systemie elastycznym, co oznacza wyższe ceny biletów bliżej wypłynięcia. Warto dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, aby przeprawić się w najniższej cenie.